O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Strzeleckie IGLICA powstało w połowie roku 2007 z inicjatywy klientów strzelnicy Klubu AGVO, pragnących rozwijać swoją pasję strzelecką w bardziej sportowym kierunku. Stowarzyszenie jest zrzeszone w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego oraz Warszawsko – Mazowieckim Związku Strzelectwa Sportowego. Dzięki temu może organizować zawody dla osób czynnie uprawiających strzelectwo sportowe.

Zarząd Stowarzyszenia kładzie szczególny nacisk na promowanie sportu strzeleckiego i jego powszechności oraz budowanie pozytywnego wizerunku tego sportu wśród mieszkańców Warszawy.

IGLICA na co dzień korzysta z obiektu strzelnicy AGVO, mieszącego się przy ul. Puławskiej 561 (www.agvo.pl). Do dyspozycji klubowiczów są dwie osie strzeleckie składające się z 12 stanowisk. Nowoczesna strzelnica wyposażona w automatyczne tarczociągi, cele ruchome poprzeczne, obrotnice oraz salę konferencyjną pozwala na kompleksową obsługę klubowiczów, a bogaty arsenał broni długiej, krótkiej i gładkolufowej sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Instruktorzy posiadający wieloletnie doświadczenie zawsze służą radą i chętne angażują się w naukę strzelców. Każdy z członków IGLICY posiada zniżkę na korzystanie z usług strzelnicy AGVO.

Nasi zawodnicy uczestniczą w największych sportowych imprezach strzeleckich w Polsce i za granicą, czego dowodem jest zdobycie 8 medali na Mistrzostwach Polski w roku 2012, 6 medali w roku 2013, 2 medali w 2014 roku, 6 medali w 2015 roku, 9 medali i 2 Rekordy Polski w 2016 oraz aż 10 medali w 2017 roku. Najlepszy od lat zawodnik Iglicy Pan Marcin Stróżański w ubiegłym roku pobił Rekord Polski w konkurencji Pcz30 z wynikiem 293 pkt. W tym roku na koncie naszych zawodników aktualnie są 4 medale! Nie należy przy tym zapominać, że Stowarzyszenie tworzą przede wszystkim amatorzy i pasjonaci.

Na bieżąco monitorujemy kolejne etapy przygotowań do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich! Pomagamy m.in. w uzyskaniu patentu strzeleckiego oraz licencji zawodniczej PZSS. Cyklicznie organizujemy kursy i szkolenia zarówno dla osób zaczynających przygodę ze strzelectwem jak i doświadczonych strzelców.

A kończąc III etapy dwugodzinnych kursów dynamicznych i 2-dniowy kurs prowadzącego strzelanieuzyskujemy dostęp do samodzielnego (bez instruktora) wynajęcia całej osi strzeleckiej.

STATUT STOWARZYSZENIA STRZELECKIEGO IGLICA

SEKCJA KOLEKCJONERSKA! MOŻLIWOŚĆ UBIEGANIA SIĘ O BROŃ DO CELÓW KOLEKCJONERSKICH!

W ramach członkostwa w Stowarzyszeniu Strzeleckim Iglica możecie Państwo dodatkowo poszerzyć swoje zainteresowania zapisując się do istniejącej od 2014 roku sekcji kolekcjonerskiej a tym sammym starać się o broń do celów kolekcjonerskich!
Sekcja ta zrzesza członków Stowarzyszenia kolekcjonującyh militaria, w tym umundurowanie i wyposażenie wojskowe współczesne i historyczne oraz broń palną - historyczną i współczesną, której posiadanie dozwolone jest na podstawie obowiązujacych przepisów prawa a także broń białą i cięciwową.

Do głównych celów sekcji należy:
* Wzajemna pomoc i wspieranie w rozwijaniu swoich kolekcji.
* Wykonanie ekspozycji militariów w siedzibie Stowarzyszenia.
* Organizowanie spotkań, prelekcji, prezentacji i pokazów.

Szczegółowe informacje: biuro@iglica.waw.pl

[INFORMNACJE DLA ZAINTERESOWANYCH CZŁONKOSTWEM W STOWARZYSZENIU]

Kalendarz najbliższych zawodów
Wyszukiwarka zawodów

Strona wykonana przez: WebReklamaCopyright 2011 WebReklama. Wszelkie prawa zastrzeżone.