O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Strzeleckie IGLICA powstało w połowie roku 2007 z inicjatywy klientów strzelnicy Klubu AGVO, pragnących rozwijać swoją pasję strzelecką w bardziej sportowym kierunku, tj. m.in. brania czynnego udziału we współzawodnictwie sportowym w ramach zawodów z kalendarza Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. 

Nasi zawodnicy uczestniczą w największych sportowych imprezach strzeleckich w Polsce i za granicą, czego dowodem jest zdobycie 8 medali na Mistrzostwach Polski w roku 2012, 6 medali w roku 2013, 2 medali w 2014 roku, 6 medali w 2015 roku, 9 medali i 2 Rekordy Polski w 2016 oraz aż 10 medali w 2017 roku. Najlepszy od lat zawodnik Iglicy Pan Marcin Stróżański w ubiegłym roku pobił Rekord Polski w konkurencji Pcz30 z wynikiem 293 pkt.  W tym roku na koncie naszych zawodników aktualnie są 4 medale!  Nie należy przy tym zapominać, że Stowarzyszenie tworzą przede wszystkim amatorzy i pasjonaci.    

Zarząd Stowarzyszenia kładzie szczególny nacisk na promowanie sportu strzeleckiego i jego powszechności oraz budowanie pozytywnego wizerunku tego sportu wśród mieszkańców Warszawy, czego dowodem jest fakt, iż w początkowo kameralnym Stowarzyszeniu od kwietnia 2011 pojawiało się wielu nowych członków i aktualnie liczy ono 600 zawodników, z czego prawie 200 osób posiada już pozwolenie na broń do celów sportowych. W organizowanych przez Stowarzyszenie szkoleniach przygotowujących do egzaminu na patent strzelecki do tej pory udział wzięło ponad 1200 osób. 

Na bieżąco monitorujemy kolejne etapy przygotowań do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich!

A kończąc III etapy dwugodzinnych kursów dynamicznych i 2-dniowy kurs prowadzącego strzelanie uzyskujemy dostęp do samodzielnego (bez instruktora) wynajęcia całej osi strzeleckiej. 

 

STATUT STOWARZYSZENIA STRZELECKIEGO IGLICA

LICENCJA STOWARZYSZENIA STRZELECKIEGO IGLICA 


 

SEKCJA KOLEKCJONERSKA! MOŻLIWOŚĆ UBIEGANIA SIĘ O BROŃ DO CELÓW KOLEKCJONERSKICH!

W ramach członkostwa w Stowarzyszeniu Strzeleckim Iglica możecie Państwo dodatkowo poszerzyć swoje zainteresowania zapisując się do istniejącej od 2014 roku sekcji kolekcjonerskiej a tym sammym starać się o broń do celów kolekcjonerskich!
Sekcja ta zrzesza członków Stowarzyszenia kolekcjonującyh militaria, w tym umundurowanie i wyposażenie wojskowe współczesne i historyczne oraz broń palną - historyczną i współczesną, której posiadanie dozwolone jest na podstawie obowiązujacych przepisów prawa a także broń białą i cięciwową.


Do głównych celów sekcji należy:
* Wzajemna pomoc i wspieranie w rozwijaniu swoich kolekcji.
* Wykonanie ekspozycji militariów w siedzibie Stowarzyszenia.
* Organizowanie spotkań, prelekcji, prezentacji i pokazów.

Szczegółowe informacje: biuro@iglica.waw.pl

 


 

[INFORMNACJE DLA ZAINTERESOWANYCH CZŁONKOSTWEM W STOWARZYSZENIU]

 

Kalendarz najbliższych zawodów
Wyszukiwarka zawodów

Strona wykonana przez: WebReklamaCopyright 2011 WebReklama. Wszelkie prawa zastrzeżone.