Kalendarz najbliższych zawodów

O stowarzyszeniu

Pierwszym krokiem do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych jest zapisanie się do klubu o charakterze strzeleckim, jakim jest Stowarzyszenie Strzeleckie IGLICA.

Stowarzyszenie powstało w połowie roku 2007 z inicjatywy klientów strzelnicy Klubu AGVO, pragnących rozwijać swoją pasję strzelecką w bardziej sportowym kierunku. Stowarzyszenie jest zrzeszone w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego oraz Warszawsko – Mazowieckim Związku Strzelectwa Sportowego. Dzięki temu może organizować zawody dla osób czynnie uprawiających strzelectwo sportowe.

Zarząd Stowarzyszenia kładzie szczególny nacisk na promowanie sportu strzeleckiego, jego powszechność oraz budowanie pozytywnego wizerunku tej dyscypliny.

IGLICA na co dzień korzysta z obiektu strzelnicy AGVO, mieszącego się przy ul. Puławskiej 561 (www.agvo.pl) w Warszawie. Do dyspozycji klubowiczów są dwie osie strzeleckie składające się z 12 stanowisk. Nowoczesna strzelnica wyposażona w automatyczne tarczociągi, cele ruchome poprzeczne, obrotnice oraz salę konferencyjną. Pozwala to na kompleksową obsługę klubowiczów, a bogaty arsenał broni długiej, krótkiej i gładkolufowej sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Instruktorzy, z wieloletnim doświadczeniem, chętnie angażują się w naukę strzelców i zawsze służą radą. Każdy członek IGLICY posiada zniżkę na korzystanie z usług strzelnicy AGVO.

Nasi zawodnicy uczestniczą w największych sportowych imprezach strzeleckich w Polsce i za granicą, czego dowodem jest zdobycie 8 medali na Mistrzostwach Polski w roku 2012, 6 medali w roku 2013, 2 medali w 2014 roku, 6 medali w 2015 roku, 9 medali i 2 Rekordy Polski w 2016 oraz aż 10 medali w 2017 roku. Najlepszy od lat zawodnik Iglicy Pan Marcin Stróżański w u roku 2017 pobił Rekord Polski w konkurencji Pistolet Centralnego Zapłonu 30 strzałów z wynikiem 293 pkt. W roku 2018 na koncie naszych zawodników uplasowały się 4 medale, natomiast w roku 2019 na Mistrzostwach Polski drużynowo zdobyli aż 8 medali. Na Mistrzostwach Polski Open we Wrocławiu drużynowo pobiliśmy dwa nowe Rekordy Polski w konkurencji Pistolet Dowolny 40 strzałów z wynikiem 1053 pkt oraz w konkurencji Pistolet Centralnego Zapłonu 30 strzałów – część dokładna z wynikiem 847 pkt!

Link do wyników.

Nie należy przy tym zapominać, że Stowarzyszenie tworzą przede wszystkim amatorzy i pasjonaci.

Na bieżąco monitorujemy poszczególne etapy przygotowań do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich. Na strzelnicy AGVO odbywają się kursy na patent strzelecki oraz egzaminy, które otwierają drzwi do zdobycia licencji zawodniczej PZSS.

Cyklicznie organizujemy również kursy i szkolenia, zarówno dla osób zaczynających przygodę ze strzelectwem, jak i doświadczonych strzelców.
Po ukończeniu trzech etapów dwugodzinnych kursów dynamicznych, 2-dniowego kursu prowadzącego strzelanie oraz 3-dniowego kursu instruktora strzelectwa (sportowego, bojowego) kursanci uzyskują dostęp do samodzielnego (bez instruktora) wynajęcia całej osi strzeleckiej.

STATUT STOWARZYSZENIA STRZELECKIEGO IGLICA

SEKCJA KOLEKCJONERSKA! MOŻLIWOŚĆ UBIEGANIA SIĘ O BROŃ DO CELÓW KOLEKCJONERSKICH!

W ramach członkostwa w Stowarzyszeniu Strzeleckim Iglica możecie Państwo dodatkowo poszerzyć swoje zainteresowania zapisując się do istniejącej od 2014 roku sekcji kolekcjonerskiej a tym sammym starać się o broń do celów kolekcjonerskich!
Sekcja ta zrzesza członków Stowarzyszenia kolekcjonującyh militaria, w tym umundurowanie i wyposażenie wojskowe współczesne i historyczne oraz broń palną - historyczną i współczesną, której posiadanie dozwolone jest na podstawie obowiązujacych przepisów prawa a także broń białą i cięciwową.

Do głównych celów sekcji należy:
* Wzajemna pomoc i wspieranie w rozwijaniu swoich kolekcji.
* Wykonanie ekspozycji militariów w siedzibie Stowarzyszenia.
* Organizowanie spotkań, prelekcji, prezentacji i pokazów.

Szczegółowe informacje: biuro@iglica.waw.pl

[INFORMNACJE DLA ZAINTERESOWANYCH CZŁONKOSTWEM W STOWARZYSZENIU]