Kalendarz najbliższych zawodów

O stowarzyszeniu

 

 

 

Pierwszym krokiem do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych jest zapisanie się do klubu o charakterze strzeleckim, jakim jest Stowarzyszenie Strzeleckie IGLICA.

 

Stowarzyszenie powstało w połowie 2007 roku z inicjatywy klientów Strzelnicy AGVO, pragnących rozwijać swoją pasję strzelecką w sportowym kierunku. Stowarzyszenie zrzeszone jest w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego oraz Warszawsko–Mazowieckim Związku Strzelectwa Sportowego, dzięki czemu może organizować zawody dla osób czynnie uprawiających strzelectwo sportowe.
Zarząd Stowarzyszenia kładzie szczególny nacisk na promowanie strzelectwa poprzez uprawianie sportu strzeleckiego oraz budowanie pozytywnego wizerunku tej dyscypliny.

IGLICA na co dzień korzysta z obiektu strzelnicy AGVO, mieszczącego się przy ul. Puławskiej 561 (www.agvo.pl) w Warszawie. Do dyspozycji klubowiczów są: dwie osie strzeleckie składające się z 12 stanowisk, automatyczne tarczociągi, cele ruchome poprzeczne, obrotnice oraz sala konferencyjna. Bogaty arsenał broni długiej, krótkiej i gładkolufowej sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnie wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem chętnie angażują się w naukę strzelców i zawsze służą radą. Każdy członek IGLICY posiada zniżkę na korzystanie z usług strzelnicy AGVO.

W ramach Stowarzyszenia Strzeleckim IGLICA funkcjonuje kilka sekcji, z których każdy może znaleźć coś dla siebie. Są to: sekcja kolekcjonerska, młodzieżowa, dynamiczna oraz strzelania precyzyjnego.

Jakie są korzyści wynikające z zapisu do naszego Stowarzyszenia?
• doskonalenie umiejętności strzeleckich;
• możliwość zdobycia licencji zawodniczej PZSS;
• możliwość uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich;
• wsparcie profesjonalistów i cenne porady;
• udział w prestiżowych zawodach strzeleckich;
• korzystanie z najnowszej i najlepiej wyposażonej strzelnicy AGVO;
• dostęp do profesjonalnych kursów i szkoleń dla amatorów oraz zawodowców;
• zniżki na tory strzeleckie i amunicję.

Dodatkowo przynależność do naszego Stowarzyszenia wiąże się z dużym prestiżem, ponieważ co roku nasi reprezentanci przywożą najwięcej medali ze strzeleckich imprez sportowych w Polsce.

Dowodem na to jest zdobycie 8 medali na Mistrzostwach Polski w roku 2012, 6 medali w roku 2013, 2 medali w 2014 roku, 6 medali w 2015 roku, 9 medali i 2 Rekordy Polski w 2016 oraz aż 10 medali w 2017 roku. Najlepszy od lat zawodnik Iglicy, Pan Marcin Stróżański, w u roku 2017 pobił Rekord Polski w konkurencji Pistolet Centralnego Zapłonu 30 strzałów z wynikiem 293 pkt. W roku 2018 na koncie naszych zapisały się kolejne 4 medale, natomiast rok 2019 obfitował aż w 8 medali na Mistrzostwach Polski oraz dwa nowe Rekordy Polski w konkurencjach drużynowych: Pistolet Dowolny 40 strzałów z wynikiem 1053 pkt oraz Pistolet Centralnego Zapłonu 30 strzałów – część dokładna z wynikiem 847 pkt!

W roku 2020 zawodnicy naszego klubu zdobyli 4 medale na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn. Dwa medale, złoty i srebrny, drużynowo oraz dwa srebrne medale indywidualnie.

Rok 2021 był rekordowym rokiem jeśli chodzi o liczbę wygranych medali. Reprezentanci Stowarzyszenia Strzeleckiego Iglica zdobyli łącznie aż 18 medali, w tym 12 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Cztery złote medale zostały zdobyte w konkurencjach drużynowych, a 14 indywidualnie.

Rok 2022 obfitował w następujące zdobycze:

6 medali na Mistrzostwach Polski OPEN w Starachowicach - dwa złote w konkurencjach indywidualnych i cztery złote w konkurencjach drużynowych;
2 medale na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn we Wrocławiu – złoty i brązowy, oba w konkurencjach drużynowych;
2 medale na Finale Pucharu Polski OPEN w Starachowicach – dwa srebrne medale w konkurencjach indywidualnych.

 

Aktualnie reprezentację Stowarzyszenia Strzeleckiego Iglica tworzą:

• Paweł Skonecki (kapitan);
• Marcin Stróżański;
• Grzegorz Orłowski;
• Robert Woźny;
• Marek Nowak;
• Robert Kasinow;
• Maciej Śliwakowski.

Nie należy przy tym zapominać, że Stowarzyszenie tworzą przede wszystkim amatorzy i pasjonaci!

Na bieżąco monitorujemy poszczególne etapy przygotowań do uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych i kolekcjonerskich. Na strzelnicy AGVO odbywają się kursy na patent strzelecki oraz egzaminy, które otwierają drzwi do zdobycia licencji zawodniczej PZSS.

Cyklicznie organizujemy również kursy i szkolenia, zarówno dla osób zaczynających przygodę ze strzelectwem, jak i doświadczonych strzelców.
Po ukończeniu trzech etapów dwugodzinnych kursów dynamicznych, 2-dniowego kursu prowadzącego strzelanie oraz 3-dniowego kursu instruktora strzelectwa (sportowego, bojowego) kursanci uzyskują dostęp do samodzielnego (bez instruktora) wynajęcia całej osi strzeleckiej.

STATUT STOWARZYSZENIA STRZELECKIEGO IGLICA 


 

SEKCJA KOLEKCJONERSKA! MOŻLIWOŚĆ UBIEGANIA SIĘ O BROŃ DO CELÓW KOLEKCJONERSKICH!

W ramach członkostwa w Stowarzyszeniu Strzeleckim Iglica możecie Państwo dodatkowo poszerzyć swoje zainteresowania zapisując się do istniejącej od 2014 roku sekcji kolekcjonerskiej, a tym samym starać się o broń do celów kolekcjonerskich!
Sekcja ta zrzesza członków Stowarzyszenia kolekcjonujących militaria, w tym umundurowanie i wyposażenie wojskowe współczesne i historyczne oraz broń palną - historyczną i współczesną, której posiadanie dozwolone jest na podstawie obowiązujacych przepisów prawa, jak również zrzesza również pasjonatów broni białej i cięciwowej.


Do głównych celów sekcji należy:
* Wzajemna pomoc i wspieranie w rozwijaniu swoich kolekcji.
* Wykonanie ekspozycji militariów w siedzibie Stowarzyszenia.
* Organizowanie spotkań, prelekcji, prezentacji i pokazów.

Szczegółowe informacje: biuro@iglica.waw.pl

 


 

[INFORMACJE DLA ZAINTERESOWANYCH CZŁONKOSTWEM W STOWARZYSZENIU]